Stand-up na Wrocku: Bartek Zalewski & Grzesiek Wójtowicz

Energia nie z tej ziemi, masa atrakcji, niekończące się spontaniczne wybuchy śmiechu – przepis na idealny czwartkowy wieczór. Przed nami ostatni przed wakacyjną przerwa stand-up, a na nim dwóch genialnych komików:

Bartosz Zalewski - urodzony we Wrocławiu komik, zamieszkały tam do czasu kiedy już tam nie mieszkał, założył Wrocławski Stand-up, wstąpił do Stand-up Polska, występował w telewizji, był, jadł, pił, sapał, używał czasowników. Ma za sobą cztery programy solowe, dwa do obejrzenia publicznie, resztę przysypał czas. Sam umieszcza się w pierwszej 20 polskich komików, oczywiście na pierwszym miejscu, bo na co komu skromność. Niektórzy zarzucają mu nadużywanie słów, których nie rozumie, ale to zwykli absztyfikanci. Chętnie korzysta z kultury, bo jak mawia porzekadło konkwistadorów, niewykorzystane kultury lubią się mścić. Obecnie zaprasza na solowy, ostatni już w jego wykonaniu, materiał "Nic o komedii", który w swoim zarozumialstwie opisał tak:
Stand-up to dziwny, dziwny zwierz. Z jakiegoś powodu, mimo braku formy, składa się sam w sobie. Kolejne zastępy komediowych twórców opowiadają ze sceny o tym co robili na innych scenach, przy innych okazjach, odtwarzają dla nas zamierzchłe spotkania i z jakiegoś powodu uczą nas życia. Czy można jednak robić stand-up nie o stand-upie, nie o wykonawcy, nie o nas, nie o sensach, nie o poradach na przyszłość, nie o rzeczach przyziemnych i nie o boskich, nie o sprawach ważnych i nieważnych? To o czym? O niczym. A kto to będzie robił? Nikt. A kto to zobaczy? Oby ktoś.

Grzegorz Wójtowicz - pochodzący z Kędzierzyna-Koźla, młody człowiek, który swoje aktualnie życie związał z aktywnym komediowo Wrocławiem. W głowie ma równie poukładane co spodnie w sklepie w którym pracuje. Zapytany w jednym z wywiadów, aby opisał swoją osobę w 2 słowach odparł „Kasjer-sprzedawca”. Jeden z tych, o których śmiało możemy powiedzieć “baby face killer” - bardzo dynamicznie rozwija swoje komediowe umiejętności i paletę żartów. Charakteryzuje go, jakże jeszcze ciągle młodzieńcze, zafascynowanie codziennością i tym w jak dziwnym otoczeniu przyszło mu żyć. Era smartfonów pomieszana z przestarzałymi pociągami, wolność poglądów przeplatana z powszechną pogardą dla tychże - Grzegorz patrzy na to i udaje, że nie do końca rozumie co się dzieje, w bardzo ciekawy sposób przedstawia swoje żarty, które noszą liczne znamiona prawdziwych historii. Humor jego jest nieco brudny, nieco rubaszny, na pewno bezpośredni, ale nie odbiera mu to tego chłopięcego czaru, ponieważ jego żarty są okraszone skromnym uśmiechem, który zdaje się prezentować pewne zakłopotanie: “Przecież to nie jest tak, że tylko ja to widzę? Też to widzicie prawda? Że tutaj coś srogo nie gra?”. Po krótkim czasie w stand-upie zdążył już zagościć na wszystkich ważniejszych scenach w Polsce, a teraz mamy okazję zobaczyć go u nas. Laureat tegorocznej „Kuźni Stand Up’u”. Występował w 3 sezonie Comedy Club w Comedy Central.

Na kolejny Stand-up na Wrocku zapraszamy w czwartek, 6 czerwca, na godz. 20:00 do Klubu Firlej przy ulicy Grabiszyńskiej 56. Bilety w cenie 25 zł dostępne na http://www.festiwalwrocek.pl/wydarzenia. W dniu wydarzenia bilety w cenie 30 zł dostępne na miejscu wydarzenia od godziny 19:00. Program przeznaczony dla osób dorosłych.

Stand-up na Wrocku to cykl imprez odbywających się w ramach kultowego Komediowego Międzynarodowego Festiwalu Wrocek. Każda impreza to ponad dwie godziny doskonałej rozrywki w klimacie stand-up comedy w wykonaniu najlepszych polskich komików. Mecenat nad wydarzeniem sprawuje miasto Wrocław.

Wrocław

Stand-up na Wrocku: Bartek Zalewski & Grzesiek Wójtowicz

20:00 6 czerwca 2019
Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych, ul. Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław

Na wydarzeniu wystąpią