Damian Skóra - test nowego materiału + Tomek Machnicki

Na Świecie jest bardzo dużo ludzi. Chyba z milion? Tak, milion, bo wtedy po co by osobne słowo na to było. No i większość z nich nie widziała mojego poprzedniego programu, pt. „Co?!” na żywo. Ani z Chin, bo tam jest ludzi najwięcej, kilka miliardów, ani z tych bliższych krajów jak Śląsk. Nie widzieli też Ci z Czechosłowacji. Może dlatego, że ich rozwiązali. Ale w Czechach już widzieli. Nie wierzę w istnienie Słowacji więc nie przejmuję się czy tam też widzieli. W Anglii trochę widzieli. Na Węgrzech widzieli, jakieś 150 osób, czyli już większość, także tam starczy. Nawet w Gdyni widzieli. Mimo wszystko, mimo całego tego jeżdżenia i wyrzeczeń nadal ludzie, którzy nie widzieli stanowią większość.

Ale wiecie co, ja już machnę na to ręką (tu słowo „machnę” użyte celowo bo dalej w opisie pojawia się Tomek Machnicki, którego pradziad, jak przyznawali nazwiska to długo nie mogli mu dobrać nic fajnego i już tak stwierdził, że machnie reką i weźmie jakiekolwiek i wtedy urzędnik stwierdził „ja pierdolę, eureka!” I jak się można domyśleć, przyznali mu nazwisko Eureka ale potem zmienił na Machnicki bo tak miał jego ulubiony żużlowiec z Prus Wschodnich).
Stwierdziłem, że machnę na to ręką i przestanę go już grać na żywo po to, aby w połowie kwietnia mogli go już zacząć oglądać ludzie w internecie. Ich tez muszę zadowolić bo zamierzam się tam niedługo wybrać na wczasy i chcę dobrą ofertę.

Naturalną konsekwencją jest, że niebawem zaczynam grać zupełnie nowy materiał. Jego wersję „beta” będę testował 6 maja w Artefakcie. Ma już nawet nazwę – „Kawa z wody po kiełbasach”. Myślę, że jest to samoobjaśniający się tytuł. Samospełniająca przepowiednia. Samogwałt.

W tych trudnych chwilach, kiedy swoje jeszcze nieumiejące do końca chodzić, trochę brzydkie ale momentami urocze dziecko próbuje się przedstawić ludziom od reklamy Kinder Chocolate jako wspaniałe, będzie mi towarzyszył Tomek Machnicki. Tomka możecie pamiętać z wcześniejszego akapitu, gdzie poznaliście historię jego korzeni, może nawet zdążyliście trochę polubić.

Zatem deal jest taki, że w drugiej połowie ja będę testował czy to co w ciągu ostatnich kilku miesięcy pisałem i testowałem (bądź nie) w mniejszych kawałkach, działa po złożeniu w całość, a w pierwszej Tomek będzie was gniótł swoim sprawdzonym materiałem, który sam widziałem i serdecznie polecam.
______________

Damian Skóra – bio

Osoba transwiekowa - dziecko (czasem starzec) zamknięty w ciele 28-latka. W ubiegłorocznym konkursie na najlepszego Damiana Skórę zajął II miejsce. Nagradzany również wielokrotnie za wybitne osiągnięcia w języku łacińskim oraz w śpiewie niemym. Gdyby wcześniej zaczął robić stand-up to pewnie wystąpiłby w programie "Kuba Wojewódzki".

Członek krakowskiej grupy Comedy Lab oraz Kraków Stand-Up Comedy gdzie udziela się także w języku angielskim. Gospodarz i prowadzący kilku scen komediowych, a także aktywny muzyk. Zdecydowany przeciwnik kibli z półką. Zna takie słowa jak „predestynowany”, „onomastyka”, „omasta” oraz „przepraszam”, bo i zachować się potrafi. Wiele innych też zna.

W zeszłym roku zdobył główną nagrode na festiwalu komediowym „Ludzik” w Koszalinie. Od kwietnia można go zobaczyć na antenie stacji Comedy Central, dla której niedawno zrealizował nagranie fragmentu swojego materiału. Dzielił scenę z większością topowych komików w Polsce, a także miał okazję supportować w języku angielskim takie gwiazdy jak Will Mars czy Dave Thompson. Lada moment swoją internetową premierę będzie miał jego dotychczasowy program pt. „Co?!”
_______

Tomek Machnicki – bio

Tomek jest z Nowej Huty. Tam żyje, robi rzeczy. O rzeczach opowiada na scenie. Często mówi, że nie wygrał żadnego konkursu i jest do tego uprawniony bo konkurs, który wygrał jest mniej znany od niego samego. Członek krakowskiego Comedy Lab - Laboratorium Komedii. Ma specyficzne problemy z pamięcią. Bardzo dobrze pamięta czasy kiedy pieniądze można było liczyć w milionach, recytuje z pamięci numery telefonu kolegów z podstawówki, ale nigdy nie jest sobie w stanie przypomnieć gdzie zaparkował samochód. Szuka metodą prób i błędów. Samochodu, szczęścia i akceptacji. Teraz próbuje na scenie.
____________

Gdzie: Artefakt Café | Sétka Sztuki / ul. Dajwór 3 / Kraków

Kiedy: 6.05/ godzina 19:00

Bilety: 15 pln (online) / 20 bramka

Link do biletów: https://standupbilety.pl/event/509_damian-skora-test-nowego-materiau-tomek-machnicki-w-artefakcie

Kraków

Damian Skóra - test nowego materiału + Tomek Machnicki

19:00 6 maja 2019
Artefakt Café | Sétka Sztuki, Dajwór 3, 31-052 Kraków

Na wydarzeniu wystąpią